Aktuality

Den Země

Den Země ve školce

Můžou školkové děti pomoci planetě Zemi? Určitě ano. To ví přece každé malé dítě, že odpadky nepatří ani do lesa ani na zem. Že třídíme papír, plast...Staráme se o přírodu ve svém okolí -v Pastelkové zahradě - pro nás to znamená netrhat a nelámat kytky a keře, ale zalévat je , hrabat listí, trávu, broučky jen pozorovat a neubližovat jim. O tom všem jsme si povídali a dnes jsme si o Zemi i zahráli. Vytvořili jsme družstva o 5 dětech, každé družstvo mělo svého kapitána, kterého jsme poslouchali. Společně jsme plnili 10 úkolů - poznávali jsme květiny na záhonku, třídili, co patří do lesa a co ne,skládali puzzle s vývojem žáby, poznávali a pozorovali broučky, sledovali mikroskopem, určovali, co patří do kompostu, poznávali zvířata z lesa. Za každý splněný úkol každé dítě dostalo razítko a po splnění všech úkolú jsme měli 10 razítek na své kartě se jménem. Že děti byly opravdu šikovné, dostaly diplom ochránce přírody a malou žabku na nalepení. Nezbývá doufat, že v zahradním jezírku se brzy objeví žabí vajíčka, protože po zimě se vrátily 2 žáby a jestli ano, budeme vajíčka , pulce a pak žabky vědecky pozorovat. Na Pastelkové zahradě je totiž krásně!!! 

Fotografie k této akci najdete v naší fotogalerii v oddíle Den Země 2023.

   

Zápis do MŠ

INFORMACE K ZÁPISU DĚTÍ NA ŠKOLNÍ ROK  2023/2024

1.přihlášku si vyplníte a vytisknete na adrese www.zapisdoms.brno.cz v období 1.4.-30.4.2023

-pokud potřebujete pomoci, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

SBĚR PŘIHLÁŠEK bude ve středu 3.5.2023 a ve čtvrtek 4.5.2023

Zápisy k předškolnímu vzdělávání proběhnou v souladu s právními předpisy.

1. Zápis proběhne bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců. Podání přihlášky je možné datovou schránkou, emailem s elektronickým podpisem /nelze poslat jen prostý email/, poštou. Je možné i přímo do schránky u vchodu do školy.

Datová schránka: n c h 2ax/ veškeré údaje naskenujte do jedné přílohy/

2. Příjem žádostí o přijetí k předškolnímu vzdělávání bude od 3.5. od 7:00-13:00

4.5. od 13:00-16:00

3.Přihláška musí být řádně vyplněna a vytištěna, potvrzena dětským lékařem, kopie rodného listu, kopie platného OP. Upozorňujeme, že trvalý pobyt dítěte, který budete uvádět do přihlášky, musí být shodný s trvalým pobytem uvedeným v občanském průkazu matky. V jiném případě bude nutné doložit potvrzení z ohlašovny obyvatelstva, že má dítě trvalý pobyt v naší městské části na adrese, kterou uvádíte na přihlášce.

Další informace o mateřské škole najdete na: wwwmspastelky.cz

 

Zápis pro zájemce o přijetí v režimu dočasné ochrany (dle zákona Lex Ukrajina IV) se bude konat dne 5.6. 2023 od 9:00- do 12 :00 hodin

 

Za kolektiv mateřské školy Michaela Mašková

  


 


 

 

   

Školné - daně

Možnost uplatnění slevy na dani za úplatu / školné/ za předškolní           vzdělávání za rok 2022

Vážení rodiče, pokud budete mít zájem o vystavení potvrzení o výši vynaložených výdajů za umístění dítěte v mateřské škole dle § 381 zákona č. 586/1992 o dani z příjmu, budu mít nachystané pro vás na třídní schůzce.

 

Michaela Mašková

   

Erasmus +

Zapojení mateřské školy do programu Erasmus +

Naše mateřská škola se zapojila do programu Erasmus +, který umožňuje mezinárodní výjezdy a podporuje mezinárodní spolupráci V rámci programu Erasmus + plánujme spolupráci v období jara školního roku 2022/2023 s mateřskou školou na Slovensku.


Cíl programu Erasmus +

V rámci umožnění mezinárodních výjezdů a podpor mezinárodní spolupráce přináší inovace do vzdělávání a v účastnících podporuje všeobecný rozvoj dovedností. Zpřístupňuje českým organizacím nenahraditelné zkušenosti ze zahraničí a pomáhá jim navázat cenné mezinárodní spolupráce. Zjednodušený typ projektů pro školy, který umožňuje MŠ realizovat projekty mezinárodní spolupráce s dalšími školami z různých evropských zemí. V rámci těchto projektů školy spolupracují na společném tématu a na výstupech projektu si vyměňují zkušenosti nebo organizují aktivity na mezinárodní i lokální úrovni. Veškeré výstupy projektů jsou následně šířeny i mimo zapojené školy. Tyto projekty umožňují jak školám, tak i dalším institucím navázaným svou činností na sektor školního vzdělávání, spolupracovat na projektech s cílem zlepšování vzdělávacích možností v jednotlivých evropských zemích, sdílení zkušeností, řešení aktuálních problémů školského sektoru, vyvíjení nových metodik apod.

 

   
<<  Květen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2931