Lesní škola Jezírko Soběšice
02.05. 07.45 h

Poznávací ekologická aktivita v LŠJ v Soběšicích „Mravencovo desatero“

( aktivní prohlubování znalostí formou praktických činností v ekosystému – les louka, voda…)

Kdy:           v pondělí 2.5. 2011 – POZOR, JEDEME HNED PO VÍKENDU A TO BRZY RÁNO, NEZAPOMEŇTE NA TO !!!!

Cena:           80,-Kč (cesta autobusem tam a zpět)

Odjezd:       sraz všech dětí  v MŠ v 7.45 hod.

Příjezd:       kolem 12 hodiny k MŠ

-         pláštěnku

-         1/2 l  PC láhev  NESLAZENÉHO  PITÍ (na šroubování, aby pití nevyteklo)

Nic jiného na jídlo dětem prosím nedávejte!!!!!

OBLEČENÍ: podle počasí ( doporučujeme sportovní)

-         tričko s logem MŠ+ kalhoty na gumu + mikinu (flisovou) + pevné boty

( vyzkoušejte, zda nejsou dětem malé nebo velké)

ŽLUTÉ ČEPICE S KŠILTEM SI DĚTI VEZMOU ZE ŠKOLKY

Těm dětem, kterým bývá v autobuse špatně, dejte ráno lék proti nevolnosti ( na zpáteční cestu ho dejte paní učitelce Stani, nedávejte ho dětem do batohu).

Ještě máme jednu prosbu-  žádné jiné sladkosti, ani slazené pití, plyšáka na cestu a nic dalšího, co není psáno, dětem s sebou nebalte a nedávejte. Věřte nám a dejte na nás. DĚKUJEME.

V Soběšicích navštívíme LŠ Jezírko(se kterou spolupracujeme co by ekologická MŠ) a touto návštěvou ukončíme letošní ekologický projekt, kterým jsme děti seznamovali se vším, co s přírodou souvisí. Děti (starší a nejstarší) si projdou velkou maketu mraveniště, uvidí, jak to v mravenčí říši funguje, jak mravenci žijí a  prohloubí své znalosti o přírodě. Pro mladší děti bude přichystán ekoprogram na naučné stezce. Pro mladší děti výukový program v mraveništi uskutečníme až budou starší – je to určeno starším dětem.

Cena za ekoprogramy je 70,-Kč – uhradíme dětem  z akcí.

Dopravu uhradí rodiče – tj. výše uvedených 80,-Kč.

Kdo ještě výlet neuhradil, udělejte to prosím do konce tohoto týdne.  Děkujeme.