Pokyny k nástupu do MŠ od 12.4.2021

Vážení rodiče,

přidávám informaci o testování vašich dětí a přijímání do MŠ.

MY NETESTUJEME, MY JEN DOHLÍŽÍME.

Paní ředitelka si vás a vaše dítě vyzvedne u hlavního vchodu školy a zavede vás do šatny k vyhrazenému stolu, kde si vydezinfikujete ruce a provedete test svému dítěti podle pokynů ředitelky.

Testy mohou být prováděny pouze ze zdrojů odboru školství. Pokud testování odmítnete, vaše dítě nebude přijato a bude omluveno, ale v tomto případě již není naší povinností poskytovat vám materiály pro distanční výuku. Jsme samozřejmě ochotní se s vámi domluvit.

Testování bude probíhat v pondělí a ve čtvrtek. Pokud dítě nastoupí mimo očkovací dny, bude testováno v den nástupu. Na výsledek testu si počkáte před školou, protože uvnitř budovy nejsme schopni dodržet rozestupy.

Děti budou pobývat na školní zahradě co nejvíce, dejte jim proto vhodné oblečení přiměřené počasí, batoh a nádobu na pití. Vše mějte prosím podepsané.

Děti po dobu pobytu v budově školy nebudou muset nosit roušky, respirátory budou nosit pouze pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci.

Zákonný zástupce po dobu pobytu v šatně musí mít nasazený respirátor typu FFP2/KN95.

Škola bez zbytečného odkladu v den získání výsledku testu elektronicky nahlásí agregované údaje o provedeném testování u dítěte do aplikace COVID forms App. Hlášení obsahuje minimálně kontaktní osobu, typ testu, celkový počet testovaných osob, počet osob s pozitivním výsledkem, počet osob s negativním výsledkem testu a počet neprůkazných testů.

Od úterý bude v MŠ probíhat i logopedie a ve středy angličtina. Lektorky a pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci budou rovněž testovaní.

Děkujeme za pochopení. Respektujeme vládní nařízení.

Držme si pěsti ať všechno zvládneme!

Michaela Mašková

Ředitelka školy

Informace k provozu od 12.4..2021

Informace k provozu

Testování dětí v MŠ.

Pokyny k testování

Zápis do MŠ na školní rok 2021-2022

Zápis do mateřské školy na školní rok 2021/2022

Vážení rodiče,

V souvislosti s mimořádnými opatřeními ministerstva zdravotnictví a vlády k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí rozšíření onemocnění COVID – 19 bude zápis probíhat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců.

1. 1. Vydávání přihlášek

Přihlášku si vyplníte a vytisknete na adrese: www.zápisdoms.brno.cz

Pokud nemáte možnost si přihlášku vygenerovat, ředitelka školy Vám přihlášku na vyžádání vytiskne. Můžete kontaktovat prostřednictvím e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

1. 2. Sběr přihlášek

Pondělí 3.5.2021 v době od 8:00- 16:00 hod.

Úterý    4.5.2021 v době od 8:00- 13:00 hod.

Řádně vyplněnou přihlášku, doložení řádného očkování dítěte a doložení trvalého pobytu, předáte následovně:

-U hlavního vchodu do MŠ do schránky-dokumenty vložte do obálky s názvem ZÁPIS DO MŠ PASTELKY

-prostřednictvím datové schránky: nch2ax

-emailem s elektronickým podpisem (nelze zaslat jako prostý email)

-poštou obyčejně

Prosíme nezapomeňte vyplnit e-mailovou adresu, datum a podpisy. Je důležité mít v pořádku všechny uvedené náležitosti.

Na rozhodnutí o přijetí nemá vliv pořadí sběru přihlášek.

1. 3. Rozhodnutí

Od 17.5.2021 můžete očekávat informaci o přijetí/nepřijetí Vašeho dítěte do MŠ na stránkách  www.zapisdoms.brno.cz

1. 4. Vyzvednutí rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí, zastavení - zpětvzetí, budete vyzváni elektronickou poštou.
  2. 5. Povinnost plnit předškolní vzdělávání mají děti, které do 31.8. 2020 dosáhly pěti let.
  3. Zákonný zástupce může místo povinného předškolního vzdělávání v MŠ zvolit individuální vzdělávání, i v tomto případě musí přihlásit dítě k zápisu a žádost o individuální vzdělávání předá zákonný zástupce  ředitelce školy  zároveň s přihláškou, nejpozději 3 měsíce před začátkem školního roku.

<<  Duben 2021  >>