Den Země

Den Země ve školce

Můžou školkové děti pomoci planetě Zemi? Určitě ano. To ví přece každé malé dítě, že odpadky nepatří ani do lesa ani na zem. Že třídíme papír, plast...Staráme se o přírodu ve svém okolí -v Pastelkové zahradě - pro nás to znamená netrhat a nelámat kytky a keře, ale zalévat je , hrabat listí, trávu, broučky jen pozorovat a neubližovat jim. O tom všem jsme si povídali a dnes jsme si o Zemi i zahráli. Vytvořili jsme družstva o 5 dětech, každé družstvo mělo svého kapitána, kterého jsme poslouchali. Společně jsme plnili 10 úkolů - poznávali jsme květiny na záhonku, třídili, co patří do lesa a co ne,skládali puzzle s vývojem žáby, poznávali a pozorovali broučky, sledovali mikroskopem, určovali, co patří do kompostu, poznávali zvířata z lesa. Za každý splněný úkol každé dítě dostalo razítko a po splnění všech úkolú jsme měli 10 razítek na své kartě se jménem. Že děti byly opravdu šikovné, dostaly diplom ochránce přírody a malou žabku na nalepení. Nezbývá doufat, že v zahradním jezírku se brzy objeví žabí vajíčka, protože po zimě se vrátily 2 žáby a jestli ano, budeme vajíčka , pulce a pak žabky vědecky pozorovat. Na Pastelkové zahradě je totiž krásně!!! 

Fotografie k této akci najdete v naší fotogalerii v oddíle Den Země 2023.

<<  Duben 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
1517192021
222728
29