Erasmus + Bratislava

Výjezd ERASMUS + na mobilitu žáků MŠ GORAZDOVA 6, BRATISLAVA Naše děti vycestovaly 3.4.-4.4.2024 s paní ředitelkou a paní učitelkou do MŠ na Slovensku do Bratislavy, kde se zúčastnily Mobility žáků Erasmus + Děti byly vybrány podle splněných kritérii, zúčastnily se děti 2. třídy 5-6 leté Rodiče byli průběžně z pobytu informování ředitelkou školy pomocí Whats Appu, kde paní ředitelka vytvořila skupinu zúčastněných dětí a průběžně posílala fotografie a informace. Mateřská škola v Bratislavě Gorazdova 6 velmi pěkně přivítala naši mateřskou školu, připravila pro děti a pedagogy občerstvení a program. Naše děti na oplátku přivezly dárky pro děti a učitelky. Společně jsme si zazpívali a navštívili památky, Hrad a výstavu, která měla u dětí velký obdiv. Navštívili jsme i ZOO, děti měly luxusní ubytování a stravu v hotelu MODENA a domů si dovezly spoustu suvenýrů a hračku, kterou paní ředitelka zakoupila z peněz Erasmus +. Přálo nám i krásné sluníčkové počasí. Zdůvodnění zahraniční pracovní cesty a její očekávaný přínos Cílem cesty je podpořit rozvoj mezinárodního vzdělávání na školách zřizovaných statutárním městem Brnem a jeho městskými částmi a podpořit vzájemné kontakty se školami v zahraničí v oblasti školního vzdělávání. Všichni účastníci této zahraniční mobility podpoří svůj rozvoj vzdělávání v oblasti rozvoje kompetencí v cizích jazycích, rozvoj jazykové dovednosti a znalosti – pokračování v poznávání slovenského jazyka a základech slovenštiny. Cesta podpoří sebevědomí i samostatnost žáků, rozvine spolupráci s rodinou. Bude rozvíjet další vzájemnou spolupráci se školou ve vzdělávání na mezinárodní úrovni. Realizace zahraniční cesty bude mít pozitivní dopad na kvalitu výuky a učení ve školním vzdělávání, podpoří profesní rozvoj vedoucích pracovníků škol, sdílení a předávání osvědčených postupů při výuce a rozvoji škol, při spolupráci škol se zřizovateli a podpoří další rozvoj vzájemné spolupráce škol a přípravu scénáře návštěvy žáků Bratislavské školy v naší škole v Brně. Náklady na cestu (doprava, ubytování, stravné) navržených účastníků budou plně hrazeny z rozpočtu grantového projektu č. 2023-1-CZ01-KA121-SCH-000131464, jehož nositelem je OŠML MMB v rámci programu Erasmus +.
<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930