Našimi partnery jsou:

● MČ Brno Židenice

● Klub rodičů MŠ Pastelky, z.s.

● Záchranná stanice pro dravé ptáky Rajhrad

Jsme adoptivními rodiči a podporujeme symbolicky tuto záslužnou práci záchranářů. Spolupráce probíhá formou ukázkových a vzdělávacích setkání u nás v MŠ a návštěvou ZS v Rajhradě.

● AGRO CS a.s. - Malý zahradník

Spolupráce probíhá formou naplňování projektu Malý zahradník – v oblasti ekologické a vzdělávací.  V rámci tohoto projektu poskytuje Agro produkty, které využíváme výhradně k potřebě mateřské školy.

● Sdružení středisek ekologické výchovy PAVUČINA

S touto organizací spolupracujeme na různých projektech, naposledy na projektu S Mrkvičkou na zkušenou ( výměna zkušeností formou stáží, které probíhají na naší MŠ). Dále spolupracujeme i s dalšími partnery (Slůňákov, Toulcův Dvůr, Chaloupky, …). Pro tyto organizace pořádáme workshopy v naší MŠ formou praktických ukázek práce s dětmi – projektové práce, učení prožitkem, přírodní ukázková zahrada, praktické ukázky práce na zahradě, využití blátoviště a využití různých biotopů, které na zahradě máme.

●  MRKVIČKA

Jsme zapojeni do celostátní sítě mateřských škol se zájmem o environmentální výchovu. Jako MŠ zapojená do této celostátní sítě usilujeme o kvalitní a trvale se zlepšující zařazení ekologické výchovy do celkového života mateřské školy ve smyslu RVP environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty.

● Lipka – LŠ Jezírko

Spolupráce v oblasti DVPP, výjezdové akce a výukové programy pro děti.

● Přírodovědná stanice Kamenáčky Spolupráce v oblasti chovu zvířat, získávání poznatků o jejich životě, pozorování volně žijících živočichů na přírodní zahradě. Děti si učí pečovat o zvířátka na Babiččině dvorečku(prasátka, králíčci, slepičky atd.).

● OS Epona – hipoterapie - jízda na koni za účasti hipoterapeuta.

● Tlapka, o.s. – canisterapie

Děti se blíže seznamují s terapeutickými pejsky. Díky projektu se zdokonalují v prostorové orientaci, v hrubé i jemné motorice.

●  Green Life – Prales dětem

Podporujeme záchranu a zachování deštného pralesa na Sumatře. Podporujeme záchranu zvířat, která tam žijí (alespoň osvětou). Spolupráce probíhá formou videoprojekce a přednášek u nás v MŠ 2x-3x za rok a také tím, že jsme vlastníky 1 aru deštného pralesa. Na odkoupení části pralesa se podílí i naši největší partneři – rodiče dětí, za což jim patří poděkování.

● SIRIUS – search and rescue dogs

Spolupráce probíhá formou předvádění modelových situací při záchraně lidí pomocí záchranářských psů a také formou přednášek o  práci a životě těchto psů, jejich výcviku a chování.

●  Nadace Veronica – podpora šetrného vztahu k přírodě

Nadace Veronica se podílí na realizaci našeho projektu Divotvorná zahrada  a finančně ho podporuje. Příspěvek je výtěžkem z veřejné sbírky za účelem „shromáždění finančních prostředků na projekty ochrany životního prostředí a přírody, ekologické a komunitní projekty, zvyšování kvality života, ekologické a komunitní vzdělávání,….“). V minulosti jsme díky podpoře Nadace Veronica získali finanční prostředky na vybudování přírodního koutku (výběh pro činčily).

●  Rytmik

Spolupráce v oblasti výuky na zobcovou flétnu.

●  CGP ing. Navrátil - centrum grantové podpory - zpracování projektů s grantovou podporou státu, EU viz naše FOTOGALERIE - otevření zahrady

● GENGEL o.p.s. Trhové Sviny - banka starých krajových a dalších plodin z veřejné genové sbírky odrůd. Cílem je seznámit se s nimi v praktickém pěstování spolu s dětmi, získat společnou prací jejich nová semena a výhledově je převzít do trvalejšího pěstování a ochování na naší školní zahradě.

<<  Říjen 2019  >>